KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 12769104
nr 1276 9104
Josef Wilhelm Wallander
(1821-1888), Sverige
Tuschlavering, Josef Wilhelm Wallander (1821-1888), Katedral. Signerad. Motivet: 53x35 cm
Kondition: skadad
Josef Wilhelm Wallander, svensk bildkonstnär född 1821 i Stockholm, död 1888.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 23 september 2019
kl 19:55:47
1.200 kr
Josef Wilhelm Wallander
Läs mer om Josef Wilhelm Wallander